Ketvirtoji pramonės revoliucija, taip pat žinoma kaip „Industry 4.0“
Ketvirtoji pramonės revoliucija, taip pat žinoma kaip „Industry 4.0“, apima elektroninių fizinių sistemų, tokių kaip daiktų internetas ir sistemų internetas, priėmimą.
Daiktų internetas.
Taip pat žinomas kaip „IoT“, „daiktų internetas“ yra sujungtų išmaniųjų įrenginių tinklas, leidžiantis kiekvienam atskiram įrenginiui bendrauti (t.y. siųsti ar priimti duomenis) iš kitų tinklo įrenginių.
Kadangi daiktų internetas tampa vis svarbesnis, pažangieji prietaisai turės daugiau galimybių naudotis duomenimis, kurie leistų jiems tapti labiau nepriklausomais. Galų gale, išmanieji prietaisai gali turėti pakankamai informacijos, kad galėtų savarankiškai priimti sprendimus ir kontroliuoti pagrindinius verslo procesus, pvz., Tiekimo grandines be žmogaus įvesties.
Kokį poveikį turės ketvirtoji pramonės revoliucija darbo ateičiai?
Ketvirtąją pramoninę revoliuciją daugiausia lemia keturi konkretūs technologiniai pokyčiai:
✔ spartusis mobilusis internetas;
✔ dirbtinis intelektas ir automatizavimas;
✔ didelių duomenų analizės;
✔ debesų technologijos.
Neseniai atliktas „McKinsey Global Institute“ tyrimas rodo, kad maždaug penktadalis pasaulinės darbo jėgos bus įtakota Dirbtinio intelekto ir automatizavimo. Iki 2022 m. 50% įmonių mano, kad automatizavimas sumažins visą darbo dieną dirbančių darbuotojų skaičių, o iki 2030 m. robotai pakeis 800 milijonų darbuotojų visame pasaulyje. Nors šie skaičiai skamba grėsmingai, tačiau manoma, kad lygiagrečiai bus sukurta naujų darbo vietų žmonėms.
Kokių profesijų atstovai, tam tikrą laiką, gali jaustis ramiai?
MB Colifa, specializuotos susirašinėjimo robotų bendrovės, teigimu, nors robotai gali geriau, greičiau ir efektyviau atlikti fizines, nuspėjamąsias užduotis, tačiau yra sričių kur robotai nėra geriau. Šiuo metu daugeliui robotų trūksta socialinių ir pažinimo įgūdžių. Jie gali dirbti, kaip pokalbių robotai, kad atsakytų į klientų klausimus ir skundus tam tikroje sistemoje. Tačiau jie paprastai neturi pakankamai empatijos, kad galėtų tinkamai remti ar rūpintis klientais ir pacientais.
Dėl to, tikėtina, kad nebus automatizuojamos darbo vietos, susijusios su kultūrinio jautrumo pripažinimu, kitų asmenų priežiūra, kūrybiniu ar sudėtingu samprotavimu ar suvokimu ir manipuliavimu. Taigi, socialiniai darbuotojai, slaugytojai, branduolinės inžinieriai, mokytojai ir rašytojai gali būti tikri, kad jie greitai nebus pakeisti robotais.
Ketvirtoji pramonės revoliucija turės teigiamą poveikį darbo ateičiai. Tai leis mums sutelkti dėmesį į prasmingesnes užduotis. Žmonės nebedirbs rutininių, mechaninio veiksmo reikalaujančių darbų, jie užsiims ta veikla kur reikalingos tam tikros savybės, kurių neturi robotai – kūrybiškumo, spontaniškumo, empatijos…
Straipsnis priklauso MB „Colifa”
Norite asmeninės konsultacijos dėl Chatbot jūsų verslui? – Susisiekite
Sekite mūsų naujienas Facebook