Facebook grupės nustatymai colifa
Šaltinis

Šių metų rugpjūčio mėnesį Facebook pranešė, kad keičia Facebook grupių privatumo nustatymus ir iš buvusių trijų palieka – du.

Kaip žinia Facebook aktyviai vykdo tiek Facebook, tiek kitų savo aplikacijų atnaujinimo darbus. Todėl nenuostabu, kad kas kart prisijungus prie Facebook ar messenger pamatome, kokią naują, pakeistą ar panaikintą opciją… Facebook grupės privatumo nustatymai turėjo tris tipus: viešos (Public), uždaros (closed) ir slaptos (secret).

Siekiant didinti paprastumą ir aiškumą, kuris yra ypatingai svarbus produktų vadovas Facebook Groupėms Jordan Davis pristatė atnaujintus grupių privatumo nustatymų tipus.

Nuo šiol nustatant Facebook grupės matomumą bus galima rinktis iš dviejų tipų – „Vieša“ (Public) arba „Privati“ (Private).
Vartotojai baiminasi, kad dauguma grupių bus tiesiog nebegalima rasti…

Nenuostabu, kad su kiekviena naujove tokia milžinė kompanija, kaip Facebook sulaukia labai daug replikų ir diskusijų. Vartotojai baiminasi, kad bus kuriamos privačios grupės, kurių per įprastą paiešką nepavyks rasti. Akivaizdu, kad tokios mintys ir diskusijos kyla dėl informacijos stokos viešojoje erdvėje.

Į tokius vartotojų nuogąstavimus J. Davis atsako, kad grupės dar turės opciją „būti matomos“ (visible) ir „paslėptos“ (hidden) viešojoje paieškoje.

Facebook grupės privatumo nustatymo ypatybės

Išgirdę, kad Facebook mažina grupių privatumo nustatymo pasirinkimus daugelis suprantame, kad „kažko nebebus“. Tačiau realybė, kiek kitokia.

Realiai neprarandame nei vieno buvusio nustatymo, keičiasi tik jų pavadinimai ir nustatymo kelias.

  • „Viešos“ (Public) grupės, kaip buvo taip ir liko – nepakito, nei statusas, nei pavadinimas nei nustatymai.
  • „Uždaros“ (Closed) grupės – teoriškai jų nebeliko, tačiau praktiškai liko. Esmė tame, kad yra grupės tipas „Privati“ (Private), tačiau jeigu ją nustatome, kaip „matoma paieškoje“ (Visible in Search) – ji atitinka tą patį statusą, kaip „Uždara“.
  • „Slaptos“ (Secret) grupės – teoriškai ir šio nustatymo nebeliko, tačiau pasinaudojant naujais nustatymais – galime tokią grupę turėti. Mums tereikia pasirinkti „Privačią“ grupę ir vietoje matoma paieškos sistemoje – pasirinkti „nematoma paieškos sistemoms“ (Hidden in Search).

Kaip jau supratote liko du Facebook grupės nustatymų tipai – vieša ir privati. Privati realybėje tampa „Privati matoma“ arba „Privati slapta“. Per ateinančius metus Facebook labai intensyviai dirbs ties „grupių“ klausimu.

Straipsnis priklauso MB „Colifa”

Norite asmeninės konsultacijos dėl Chatbot jūsų verslui, Facebook ar SEO svetainės optimizavimo? susisiekime.

Sekite mūsų naujienas Facebook

Sekite mūsų naujienas YOUTUBE

Sekite mūsų naujienas Linkedin