Chatbot Lietuva - dirbtinio intelekto strategija
Chatbot Lietuva – dirbtinio intelekto strategija

Išgirdę sąvoką dirbtinis intelektas, įsivaizduojame tolimą ateitį, fantastinius filmus su robotais.

Pamenate dar vaikystėje žiūrėtą filmą „Robotas policininkas” su Arnold Schwarzenegger? Ir tikrai, kurį laiką, dirbtinis intelektas turėjo būtent tokias asociacijas, kol nepradėjome kiekvienas iš mūsų domėtis giliau. Kol nesusipažinome su Chatbot Lietuvoje (kas yra chatbot skaitykite čia), su dirbtinio intelekto egzistavimu mūsų gyvenime…

Gruodžio 17 dieną Europos Komisija (EK) pristatė planą dėl dirbtinio intelekto.

Šiuo metu penkios valstybės narės jau yra patvirtinusios nacionalines dirbtinio intelekto strategijas ir numačiusios biudžetą (Prancūzija, Suomija, Švedija, Jungtinė Karalystė ir Vokietija). Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Danijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Airijoje ir Norvegijoje, su dirbtiniu intelektu susiję veiksmai įtraukti į platesnę skaitmeninimo strategiją. Strategijas dar rengia Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Italija, Latvija, Lenkija, Portugalija, Slovėnija, Slovakija ir Ispanija. Visos kitos valstybės narės raginamos iki 2019 m. vidurio parengti savo nacionalines dirbtinio intelekto strategijas, pagrįstas Europos lygmeniu atliktu darbu. Tikimasi, kad jose bus apibrėžtas investicijų lygis ir įgyvendinimo priemonės.

Dirbtinio intelekto strategijoje teigiama, kad svarbu remti kuo platesnį DI (dirbtinis intelektas) diegimą ekonomikoje, ypač skatinti tai daryti startuolius ir mažąsias bei vidutines įmones. Didindami visuomenės informuotumą ir dalydamiesi naujausiais mokslo pasiekimais ir išbandytomis naujausiomis Europoje sukurtomis technologijomis, galime užtikrinti, kad skaitmeninėmis galimybėmis galės pasinaudoti kiekviena įmonė, nesvarbu, maža ar didelė, pažangiųjų technologijų ar ne, taip pat viešasis sektorius.

Pasak projekto kurk Lietuvai dalyvio Marko Mongirdo: „Šiuo metu Lietuvoje yra tik šiek tiek daugiau nei 15 kompanijų ir 3 startuoliai, kurie naudojasi dirbtiniu intelektu kuriant savo produktus. Nors ir neturime daug kompanijų, tačiau jau dabar egzistuoja dirbtinio intelekto bendruomenė, entuziastingai bendradarbiaujanti ir diskutuojanti apie šią technologiją ir jos galimybes.”

Lietuvos verslui labiausia prieinamas mechaninis robotas – chatbot. Ir nors chatbot Lietuvoje vis dar yra naujiena, tačiau, palyginimui – Norvegijoje, dažnas verslas ne tik kad žino kas yra chatbot, tačiau ir turi įsigiję tokį virtualų pagalbininką, kuris įmonėje gali atstoti, net keletą rutininį darbą atliekančių darbuotojų.

Straipsnis priklauso MB “Colifa”

pokalbiu robotas kurimas colifa susisiekti
Colifa Chatbotai

Norite asmeninės konsultacijos dėl Chatbot jūsų verslui? – Susisiekite 

Sekite mūsų naujienas Facebook