Dirbtinis intelektas Colifa chatbot

2019 04 05 dieną KTU santakos slėnyje vyko seminaras-diskusija „Nordic Talks: Artificial Intelligence“, kurio nepraleidome ir mes – MB „Colifa“.

Nuostabi paskaita, kurioje savo žinias ir įžvalgas pateikė Danijos technikos universiteto docentas Thomas Bolander. Pranešime buvo kalbama apie tai, kas yra dirbtinis intelektas, kokia yra jo svarba, programavimo sudėtingumas, bei ateities tikslus. Pranešime docentas pateikė daug įžvalgų, keliomis iš jų norime pasidalinti ir su jumis.

Lyginant žmogaus ir dirbtinio intelekto galimybes, buvo pateiktas labai įdomus pavyzdys:

Colifa Thomas Bolander
Nuotrauka parengta remiantis Thomas Bolander paskaitoje pateiktu pavyzdžiu

Kaip matote pavyzdyje parodyta, kad tai, kas gali būti sudėtinga išmokti žmogui – mašinoms (kuriose yra suprogramuotas dirbtinis intelektas) yra nesudėtinga, o kas nesudėtinga žmogui – sudėtinga išmokyti mašinas (AI). Šachmatais žaisti, teisingai perprasti kombinacijas – mašinoms su dirbtiniu intelektu yra nesudėtinga, tereikia informacijos, tačiau inicijuoti bendravimą, kuris prilygtų žmogiškajam bendravimui yra sudėtinga.

Dar vienas pono Thomas pateiktas pavyzdys: iškeltas tikslas sukurti mašiną, kurioje yra suprogramuotas dirbtinis intelektas, tam, kad ji gebėtų derėtis ir gauti geriausią kainą. Rezultatai – sukurta sistema gebėjo pirkti ir parduoti, tačiau nesugebėjo atlikti palankių derybų.

Kas yra derybos, o kas yra palankios derybos? Derybos yra veiksmas, kuomet yra deramasi dėl kainos, o palankios derybos yra pardavėją arba pirkėją tenkinantis rezultatas. Taigi sukurti mašiną, kuri gebėtų kalbėtis dėl kainos – nėra sudėtinga, tačiau išmokyti pasiekti reikiamą kainą – sudėtinga.

Dirbtinis intelektas ir jo rezultatų paaiškinimas

Dirbtinio intelekto pateikti rezultatai ne visada gali būti aiškiai pagrįsti t.y. kodėl ir kuo remiantis buvo gauti tokie, o ne kitokie atsakymai. Taip, kaip ir žmogaus. Pavyzdžiui, kai žmogui parodai daiktą ir paklausi, kokios jis spalvos – žmogus nedvejodamas pateikia atsakymą, tačiau kai paklausi, kodėl atsakei, kad tai yra geltona – žmogus negali pagrįsti atsakymo. Tiesiog jį taip mokė, taip įsidėmėjo, taip suprato ir panašiai, tačiau, kodėl jis taip atsakė – pasakyti negali. O jeigu paklausus, kodėl į prezentaciją įdėjo X skaidrę žmogus nedvejodamas gali atsakyti savo sprendimo priežastis. Dirbtinis intelektas, taip pat parodo rezultatus, kuriems ne visada yra logiškas ir aiškus atsakymas.

Dirbtinis intelektas. Diskusija

„Nordic Talks“ – tai idėjų ir diskusijų platforma, kurioje, įvairių sričių atstovai, turi galimybę pasidalinti Baltijos ir Šiaurės šalių regiono plėtrai svarbia patirtimi. Šio renginio diskusijos metu buvo aptariama dirbtinio intelekto ateitis, bei iššūkiai susiję su dirbtinio socialinio intelekto kūrimu Šiaurės šalyse ir Lietuvoje. Diskusijoje dalyvavo:

Thomas Bolander – Danijos technikos universiteto docentas
Vidas Raudonis – CEO įmonės „Power of Eye“
Ieva Jonaitytė – dirbtinio intelekto programuotoja įmonėje „Neurotechnology“
Jonas Vaičys – KTU studentas
Moderatorius: KTU profesorius Antanas Verikas.

Straipsnis priklauso MB “Colifa”

chatbot kurianti imone susisiekti kolifa

Norite asmeninės konsultacijos dėl Chatbot jūsų verslui ar messenger kodo? – Susisiekite 

Sekite mūsų naujienas Facebook